• Обновено
14К бело злато принцеза исече гранат прстен

14К бело злато принцеза исече гранат прстен

Buyers rating:
DEN 8191.84

Тековен

Откарете го прстот со овој едноставен, но елегантен прстен со допир на зачудувачки скапоцен камен од 4мм аметист. Изработено од 14 карат бело злато, овој прстен прикажува принцеза исечена, црвена гранат што ќе даде прекрасен изглед. Достапно во целата големина на прстите од 4 до 8, овој прстен е сигурно да импресионира; Gemstone тежи 0,50cttw. Кастиран, 14к бело злато, оригинално, гарнет, сет на канали, пресечен принцеза.

Параметри на производот

Стоката во категоријата