• Обновено
Изберете целата намена збогатено пченица брашно, lbs

Изберете целата намена збогатено пченица брашно, lbs

Buyers rating:
DEN 175.68

Тековен

Станете креативни со селекцијата збогатено пченично брашно од селета (5 фунти). Водечки бренд на пченично брашно од Мексико. Екстра-фино брашно со целта направено од избрани зрна од пченица по највисоки стандарди за квалитет. Совршено за правење тортили, колачиња, колачи, крепи, палачинки, леб, колачиња и секакви друга храна. Ова брашно со цел е збогатено за додадена исхрана. Витамини. Железо. Фолна киселина. Производ на Мексико.

Параметри на производот

Стоката во категоријата