• Обновено
Firestone Winterforce 195 65R 91S BSW FITS: 2009- Хонда Цивил Хибрид-Л, 2010 година- база на Toyota Prius

Firestone Winterforce 195 65R 91S BSW FITS: 2009- Хонда Цивил Хибрид-Л, 2010 година- база на Toyota Prius

Buyers rating:
DEN 1007.36

Тековен

Гумата Firestone Winterforce обезбедува одлична влечење во снег, мраз, дожд и ладно, суви патишта за безбедно зимско возење во сите временски услови. За парите, гумите на Firestone Winterforce се одлично купување. Тие имаат многу исти карактеристики и придобивки од повеќе премиум зимски гуми. Овие зимски гуми имаат агресивна шема за насочување на шарите со големи блокади на шари и многу рабови за гризење за влечење во снег и мраз. Гумите „Firestone Winterforce“ се со кал и снег и носат силно обележување на планинските врнежи од снег. Означувањето значи дека гумите ги надминуваат силните побарувања за услуга за снег на Здружението на производители на гума (РМА) и Гумената асоцијација на Канада (RAC). Сите гуми можат да се издвојат за дополнителна влечење на мраз и снег. Гумата Firestone Winterforce има симбол на планина/снегулка за силна услуга за снег. Земете команда на патот со зимските гуми на Firestone Winterforce. Тешките услови на патот се полесно да се справат со зимските гуми на Firestone. Без разлика дали се во снежни, влажни или ледени услови, подобрената влечење со Winterforce може да ви помогне да стигнете до вашата дестинација. Со самоуверено ракување и удобно искуство во возењето, овие снежни гуми се затегнати и проследени за да понудат дополнителен потенцијал за влечење во најтешките временски услови. Гумите на Firestone Winterforce се вредни, трајни снежни гуми што се изградени за да ве задржат да се движите во зима, подготвени да се соочите со елементите дури и ако не сте. Инсталација на гуми од 12 долари по гума. Кликнете овде за повеќе информации. FITS : 2013-15 Honda Civic Natural Gas 2012-18 Ford Focus S 2016-17 Honda Civic DX 2003-13 Toyota Corolla CE 2014-19 Toyota Corolla Le Eco 2008 Honda Civic DX-G 2015-19 Chevrolet Cruze L 2020-22 Toyota Corolla Hybrid LE 2006-07 Honda Accord Packout Packection 2006-07 Honda Civic Hybrid 2003-05 Honda Accord DX 2010-13 Kia Soul Base 2013-16 Hyundai Elantra L 2016-17 Volkswagen Jetta Trendline 2009-10 Chevrolet Cobalt LS 2020-22 Nissan Nissan Nissan Versa S 2017-18 Hyundai Elantra Eco 2010-12 Kia Forte EX 2001-02 Honda Accord Value Package 2014 Volkswagen Jetta Comfort TDI 2021-23 Hyundai Elantra Preferred Hybrid 2012-15 Toyota Prius Four 2019-20 Hyundai Elantra Preferred and more - add your Возило до нашиот фит -додаток за проверка.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Aspen GT-AS 185 65R 88H
  • Обновено
Оценката:

Aspen GT-AS 185 65R 88H

Aspen GT како што е целата сезонска гума што е изградена за употреба на патнички автомобили Поддржано од га�

DEN 0.33
Mastercraft Stratus како гума од 195 65- H
  • Обновено
Оценката:

Mastercraft Stratus како гума од 195 65- H

Гумата Mastercraft StratAS 195 / 65 R15 91 H е гума за сите намени дизајнирана за одлични перформанси со голема вредност

DEN 3.33
Delinte DH 175 65R T гума
  • Обновено
Оценката:

Delinte DH 175 65R T гума

Delinte DH2 175 / 65 R15 84 T Tire Delinte DH2 175 / 65 R15 84 T Tire Fits : 201011 Honda Insight Ex 2012 Honda Fit DXA 201014 Mini Cooper Clubman 200207 Mini Cooper Base 2009 Mini Cooper Ba

DEN 1471.84
Bridgestone Turanza Quiettrack 205 65- H гума
  • Обновено
Оценката:

Bridgestone Turanza Quiettrack 205 65- H гума

На шарата има тивки патеки во жлеб, оптимизирани слотови на рамото и променлива секвенца на теренот што

DEN 2138.24