• Обновено
Bernat® Clabte Twist # Супер гломазен полиестер предиво, морски starsвезди 10.5oz 300g, дворови

Bernat® Clabte Twist Супер гломазен полиестер предиво, морски starsвезди 10.5oz 300g, дворови

Buyers rating:
DEN 3.00

Тековен

Bernat® Clance Twist ™ е разиграна варијација на нашето познато ќебе Bernat®. Тоа е истото парче предиво во стилот на Ченил, но со промена на бојата од 4 сена, која е вткаена за да додаде интерес и визуелна привлечност. Топол опсег на градиентни нијанси обезбедува меки тонови за да се инспирира создавање на препуштени оригинали со забавен ефект на пресврт. Од бујни ќебиња и прегрливи перници, до пријатни вреќи со лапчиња и повеќе, супер-метежниот Bernat® Claint Twist ™ им дава рачно изработени оригинали уникатна завршница што моли да се допре. 100% полиестерско влакно е погодно машини што може да се перат и се сушат, давајќи им на проектите лесен финиш за години на уживање. Големина на топката : 300g / 10.5oz, 201m / 220yd. Мерач : #6 Супер гломазен. Мерач на плетење : 8 СТ и 13 реда со игла за плетење од 8 мм (САД). Мерач на капчиња : 7 SC и 8 реда со кука со капчиња од 8 mm (U.S. L/11). Препорачана игла за плетење : 8 мм. Препорачана кука со капчиња : 8 мм.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Bernat Super Value Solid Yarn-Dark Mauve, Multipack од 3
  • Обновено
Оценката:

Bernat Super Value Solid Yarn-Dark Mauve, Multipack од 3

Плетата на влошената тежина е најпопуларната тежина за плетење и Бернат има широк опсег на сенка во пре�

DEN 268.48