• Обновено
Sumitomo HTR ја подобруваат целата сезона 215 70R 100H Патнички гума

Sumitomo HTR ја подобруваат целата сезона 215 70R 100H Патнички гума

Buyers rating:
DEN 1331.52

Тековен

Sumitomo Htr Enhance LX2 215/70 R16 100 Hover View The Sumitomo Htr Enhance LX2 е гума од сите сезони што е дизајниран за употреба на купени, седани и минибуси и карактеристики што се свиткуваат на свиткување во центарот на блокот што ја подобруваат стабилноста и одговорот на автопатот. Поддржано од ограничен производител на траење од 90.000 милји, во зависност од оценката на брзината на гумите, HTR го подобрува 3 D цик -цак -царот на LX2 залак на патот за подобрување на влечење во влажни и зимски временски услови. Наменето за употреба на купови, седани и минивани. Поддржано од 90.000 милји ограничен производител гаранција за живот за големини на Т-рангирана, и 75.000 милји ограничен производител гаранција за живот за големини на H- и V. Зимско време, а истовремено го намалува и неправилното носење за подолг живот. Оптимизирана контактна лепенка рамномерно дистрибуира патни сили за да се намали нерамномерно абење. Инженерски со вкрстено дизајниран комора што каснува на патот за понатамошно зајакнување на перформансите во зимското време. Свиткување на сипите го одржуваат центарот на блокот ригиден за да ја зголеми стабилноста и одговорот на управувачот. Големите надворешни блокови на рамото го зајакнуваат страничниот зафат и ги намалуваат звуците на патот за да создадат тивко, удобно возење. FITS : 2014-15 Nissan Rogue Select S 2016 Kia Sportage LX 2011 Kia Sportage LX 2012-13 Kia Sportage Base 2014-20 Mitsubishi Outlander ES 2011-12 Mitsubishi Outlander Sport ES 2018-20 Mitsubishi Eclipse Cross ES 2002-04 Mazda Tribute DX 2007 -12 Mitsubishi Outlander ES 2022-23 Mitsubishi Eclipse Cross ES 2013 Mitsubishi Outlander XLS и повеќе -Додадете го вашето возило во нашиот фит додаток за да проверите.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Thunderer Ranger SUV HT 265 70R 112H гума
  • Обновено
Оценката:

Thunderer Ranger SUV HT 265 70R 112H гума

Грмотечката гума на Thunderer Ranger SUV HT603 е висококвалитетна и ефтина SUV гума Има тивок, мазно возење и долгого�

DEN 0.67
Firestone Champion Fuel Fighter 225 70R 103T
  • Обновено
Оценката:

Firestone Champion Fuel Fighter 225 70R 103T

Секоја сезонска црна страна на Trad Black Stidate : 200104 Jeep Wrangler Sahara 200106 Toyota Highlander Base 200910 Dodge Travely SE 201213 Dodge Priew AVP 201012

DEN 2208.00
Bridgestone P265 70R DL HT684II 111S OWL 60000
  • Обновено
Оценката:

Bridgestone P265 70R DL HT684II 111S OWL 60000

Оригинална опрема (ОЕ) гума на избрани возила Погледнете ги големини и спецификации за оптоварувања со �

DEN 1.67
Отсу Св 215 70r С гума
  • Обновено
Оценката:

Отсу Св 215 70r С гума

OHTSU ST5000 215 / 70 R16 99 S TIRE OHTSU ST5000 215 / 70 R16 99 S TIRE FITS : 200813 Nissan Rogue S 201415 Nissan Rogue Select S 200304 Honda Element DX 200511 Honda Element Ex 200206 Satur

DEN 3.00
Suretrac радијална а t 265 70r t гума
  • Обновено
Оценката:

Suretrac радијална а t 265 70r t гума

Радијални сите големини на теренот имаат подлабока длабочина на шара и агресивна шара и рамо Тешката ко

DEN 1.33