• Обновено
Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

Buyers rating:
DEN 527.20

Тековен

Едно шише од 50 мл покровителна репосадо Текила. Страсно рачно изработено од најдобрите 100% Вебер сина агава и внимателно се дестилира во мали серии во Јалиско, Мексико. Направени од само неколку природни состојки - вода, агава, квасец - да го делат вкусот на свежо агава и даб со ноти на овошје, агруми и мед. Уникатниот вкус на оваа премиум текила се создава преку процес на стареење од најмалку четири месеци во користени американски бурбонски буриња. Патрон репосадо Текила духови се 40% алкохол по волумен. Уживајте во овие покровители мини шишиња со алкохол во класичен коктел, како што се маргарита, Палома, Мартини или Старомоден.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Peligroso reposado tequila, милилитри
  • Обновено
Оценката:

Peligroso reposado tequila, милилитри

Возраста во американските дабови виски буриња, Peligroso® Reposado испорачува златна боја и зачинета овошје...

DEN 3.00
Oseозе Куерво Посебно злато ML Flask
  • Обновено
Оценката:

Oseозе Куерво Посебно злато ML Flask

Брендот #1 Текила во светот, oseозе Куерво Epecial® Gold е златен спој на репосадо и помлади текили Неговата лес�

DEN 3.33
Hornitos anejo cristalino tequila tequila ml
  • Обновено
Оценката:

Hornitos anejo cristalino tequila tequila ml

Поздравувајќи се од Текила, Јалиско во Мексико, Хорнитос Текила (именувана по „Малите печки“ што се печ

DEN 3.00
Clase Azul Plata Tequila, ML шише, ABV 40,00%
  • Обновено
Оценката:

Clase Azul Plata Tequila, ML шише, ABV 40,00%

Clase Azul Plata, нашата сребрена текила, е направена од Tequilana Weber Blue Agave и нуди пријатно мазен вкус со пријатна н�

DEN 2.00
Cabo Wabo Tequila Reposado, 750ml
  • Обновено
Оценката:

Cabo Wabo Tequila Reposado, 750ml

Корените на Кабо Вабо се одвиваат длабоко родени во агавените полиња на Мексико и се пофалија во решетк

DEN 527.20