• Обновено
Sawtooth Природна серија Махагони 24-FRET Електрична гитара со единечни пикап, свирка торба и додатоци за Chromacast

Sawtooth Природна серија Махагони 24-FRET Електрична гитара со единечни пикап, свирка торба и додатоци за

Buyers rating:
DEN 799.84

Тековен

Природната серија Sawtooth ја комбинира едноставноста на природното дрво со жито со модерни надградби за да ви донесе гитара што се истакнува над останатите. Изберете помеѓу махагони, пламен јавор или спалтиран јавор природно дрво врвови, сите со различни комбинации за пикап, Вилкинсон Тремолос и приемници на Вилкинсон. Природната серија е совршено прилагодена за кој било жанр и сигурно ќе може да одговара на потребите на секој играч. Тело на махагони. Болт-на канадскиот јавор врат. Контурен врат во облик на Д. Фретборд од јавор. Вметнувања на дијаманти крилја. 42мм ширина на орев. 24 шари. 15 ”радиус на вратот. Средни џамбо шари. 25,5 ”должина на скала. Вилкинсон Тремоло систем. Вулкинсон приемници. Прекинувач за избор на 5 начини. Копчињата за контрола на волумен и тон на хром. Sawtooth дизајнираше пикап со единечни калеми на Alnico V вратот, средниот и мостот. Вклучува : Chromacast Pro Series Gig Tag, 4 избирање на семплер, закачалка за wallидови, каиш, приемник и, кабел.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Sawtooth Hickory Series Snare Drum 14 7,5
  • Обновено
Оценката:

Sawtooth Hickory Series Snare Drum 14 7,5

Уникатниот звук и издржливост на Хикори ги произведува сите падови, миди и височини што би можеле да ги �

DEN 2.00
Sawtooth ET серија Електрична гитара
  • Обновено
Оценката:

Sawtooth ET серија Електрична гитара

Гитарите на Sawtooth се најдобрата вредност во дизајнот на електрична гитара Овие високо разноврсни електр

DEN 2.67