• Обновено
Delinte DH P205 55R 91W гума одговара: 2012- Хонда Цивил екс-Л, 2014 година- Хонда Цивил екс

Delinte DH P205 55R 91W гума одговара: 2012- Хонда Цивил екс-Л, 2014 година- Хонда Цивил екс

Buyers rating:
DEN 0.33

Тековен

DH2 од Делинте е гума за перформанси во сите сезони. Идеално за употреба на CUV, SUV и турнеи со возила, DH2 комбинира целогодишно влечење со долг живот на трага и тивко се ослободи. 50,000 милји ограничен производител гаранција за живот. Асиметричен дизајн овозможува конзистентна влечење. Тивка технологија на жлеб го става воздухот за да се минимизира бучавата на патот. Дизајнот на рамената промовира подолг живот. Fits : 2012-13 Toyota Corolla LE 2015-19 Toyota Corolla Le Eco 2006-08 Honda Civic Ex 2009-11 Honda Civic LX-S 2017-19 Chevrolet Cruze Diesel 2020-22 Toyota Corolla Xle 2014 Toyota Corolla Le Eco Plus 2009-11 Toyota Corolla CE 2010-13 Kia Soul 2u 2012-18 Kia Forte Ex 2017-19 Nissan Sentra SV 2013-15 Dodge Dart Aero 2016 Hyundai Elantra Value Edition 2016 Chevrolet LT 2017-18 Volkswagen Jetta Volfsburg Edition 2015-16 Nissan Sentra Fe+ S 2007 Toyota Corolla S 2013 Hyundai Elantra GLS 2005 Honda Civic Si 2008-15 Scion XB BASE 2008-09 Chevrolet Cobalt LT 2020-22 Nissan Versa SV 2017 Hyundai Elantra Eco и повеќе-Додадете го вашето возило на нашиот фит виџет за проверка.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Радарот RPX- 205 55R 91W Патнички гума
  • Обновено
Оценката:

Радарот RPX- 205 55R 91W Патнички гума

RADAR RPX 800 P205 / 55 R16 91 W BW е спортска туристичка гума која е дизајнирана да одговара на широк спектар на компа�

DEN 1759.36
Duro DP Performa HP 195 55R V гума
  • Обновено
Оценката:

Duro DP Performa HP 195 55R V гума

Premium Tire Line DURO DP8000 PREMOCTA HP1 195 / 55 R 16 87 V FITS : 2007 Toyota Corolla CE 2008 Toyota Corolla LE 200306 Nissan Sentra SER 2012 Nissan Versa 1.8 SL 201011 Nissan Versa SL 20

DEN 2.00
Michelin Primacy High Performance Highway Tire 195 55R 87H
  • Обновено
Оценката:

Michelin Primacy High Performance Highway Tire 195 55R 87H

Michelin Primacy High Performance Highway Tire Dige подолг трага живот, трајни перформанси и подобрена влажна влечење Гранд ту�

DEN 966.88
Hankook Ventus v Concept 215 55- V гума
  • Обновено
Оценката:

Hankook Ventus v Concept 215 55- V гума

Искусете го задоволството од возење со стилска и економична гума Динамичкиот и техничкиот дизајн на ша�

DEN 3311.84
Goodyear Eagle 205 55R V гума
  • Обновено
Оценката:

Goodyear Eagle 205 55R V гума

Goodyear Eagle P205 / 55 R16 91 V B BW Goodyear Eagle P205 / 55 R16 91 V B BW FITS : 201213 Toyota Corolla LE 201519 Toyota Le Eco 200608 Honda Civic Ex 200911 Honda Civic LXS 201719 Chevrol

DEN 3.00