• Обновено
Van Zyverden Crocus Orange Monarch Dormant цветни светилки, полно сонце, портокалово, годишно, 0. lbs

Van Zyverden Crocus Orange Monarch Dormant цветни светилки, полно сонце, портокалово, годишно, 0. lbs

Buyers rating:
DEN 2.33

Тековен

Брилијантниот портокал, сјајно, длабоко купени ливчиња на Ван Зиверден, Сјајно, длабоко купени ливчиња опкружуваат живописен портокал. Копчињата цвеќиња се раѓаат на кратки стебла над лисјата слични на трева. Тие често се првата боја на пролетта. Крокусот е лесен за одгледување и омилен на опрашувачите. Засади на полно сонце со други годишни пролетни годишни и повеќегодишни. Крокусот е негувана сорта што секој ја знае и сака. Се враќаат крокус од година во година, обезбедувајќи прскање на боја во градинарски кревети, граници, тревници, под дрвја, меѓу грмушки и во контејнери. Растенија во есен. Само копајте, испуштете и завршивте до пролет! Крокус портокал монарх. Целосно сонце; 6+ч. Портокалово. Заспани светилки. Годишно. Засади сијалички од крокус во есен пред првиот мраз ја зацврстува почвата. Копајте дупка до потребната длабочина. Ставете сијалица во дупка, зашилена страна нагоре. Темелно покријте ги со почвата и водата. Прекривка во екстремни клими . За садење сад, закопајте ја сијалицата три пати длабоко колку што сијалицата е широка. Во зоните 6 и подолу, ќе треба да ги заштитите контејнерите на сијалицата. Ставете ги во близина на темелите на куќата или друга структура. Во зоните 3-5, ставете го садот во незагреана гаража или пролеана. По цветањето, оставете ги светилките на место за да можат растенијата да можат да се групираат или да се истражуваат. Поделете само кога контејнерите или садителите за садење стануваат премногу преполн. Пропагирајте во есен со поделба откако ќе се разладат четири недели во влажен медиум.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Одмор DWF Алберта Спрус, 2,5QT
  • Обновено
Оценката:

Одмор DWF Алберта Спрус, 2,5QT

Dуџести алберта смрека е совршено тремот или дрво од дрво од дрво Dуџести алберта смрека растат само 2 ”д

DEN 2.67
Crape Myrtle Trainuring Red Live Shrumb
  • Обновено
Оценката:

Crape Myrtle Trainuring Red Live Shrumb

Кластери со светли вистински црвени црвени цути се појавуваат цело лето против сјајното зелено зеленил

DEN 639.84