• Обновено
Луксуз # Коверти за монети, ЛБ Шампањ Бели металик, 1 2, пакет

Луксуз Коверти за монети, ЛБ Шампањ Бели металик, 1 2, пакет

Buyers rating:
DEN 2.33

Тековен

Дали барате висококвалитетен плик #5 1/2 монети за инсерти за покани за венчавки, марки, мониста, занаетчиски материјали, предмети за инвентар, мали производствени делови, иглички, нокти, мали картички, накит и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Можете да ги користите како архивирање на коверти за да ја организирате колекцијата за монети, карпи или печат. Тие дури можат да се користат за придружба на кој било роденден или подарок за одмор за дополнителен допир на боја и размислување. Најдобро од сè, овие коверти имаат метод за запечатување на кора и печат! Едноставно извадете ја лентата за лепило од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. Овие коверти со тежина од 80 lb. Цврстата и издржлива дебелина на ковертите во овој пакет 1М ги прави совршени за испорака на долги растојанија без да се наведнуваат или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Другите намени за овие коверти на монети вклучуваат екстракти од држење, даб, восок и тресење. Печатете го логото на вашата компанија на овие коверти и предадете ги со примероци на производи и визит -картички на конвенции и други промотивни настани. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија отпорна на измама. Овие мини коверти мерат 3 1/8 ”x 5 1/2 " (80 mm x 140 mm). Можете да ги вклопите овие мали коверти во различни наши поголеми како придружник на покана, Божиќ или роденденска картичка. Luxpaper #5 1/2 коверти на монети. Големина : 3 1/8 x 5 1/2 инчи. Шампањ бело металик. картички за подароци, лизгања на депозити и проверки.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Luxpaper мини коверти, 1 2, бел, 500 пакет
  • Обновено
Оценката:

Luxpaper мини коверти, 1 2, бел, 500 пакет

#56 мини коверти (3 x 4 1 / 2) во 70lb Белите се чиста, светло бело со мазна завршница И покрај неговиот мал раст, �

DEN 2.67