• Обновено
Awntech New Yorker Slope Rigid Valance прозорец врата

Awntech New Yorker Slope Rigid Valance прозорец врата

Buyers rating:
DEN 1327.84

Тековен

Awntech New Yorker Rigid Valance Awning додава софистициран и елегантен изглед во која било куќа или комерцијална зграда. Оваа трева е затворена од обете страни и ја заменува традиционалната безобразна валенција со слободен проток со рамка поддржана од Валент. Модуларната структура и алуминиумската рамка се дизајнирани да издржат сериозни временски услови како што се високи ветрови, прав од дожд и обилни снежни товари. Ткаенината за трескање е изработена од 100% раствор обоен акрилна ткаенина, анти-микробно предиво и се третира со UV и обложувања отпорни на вода. Составувањето на оваа трева е едноставно со нашиот чекор-по-чекор прирачник за монтери за професионални или DIY (направете го-тоа-сами). Зачувувањето може да се инсталира на многу различни површини како што се тули, штуко, дрво, камен и други. Постојат различни големини и бои за избор од разумни цени. Земете го сонцето покрај уздите со неподвижна или повлечена треска од Awntech. Awnings се совршени за управување со сончева светлина и ажурирање на изгледот на вашиот дом или бизнис. Awnings даваат убав акцент на кој било архитектонски стил. Тие ви овозможуваат да ја зачувате енергијата и да блокирате светлина во текот на летото, а повлекувањето ќе се повлече и ќе овозможи топлината на сонцето во зима. Претворете го вашиот простор на отворено во повлекување и чувајте ја внатрешноста на вашиот дом 10 степени поладни во летните месеци. Со засенчување на вратите и прозорците, ја намалувате количината на зрачна топлина што влегува во вашиот дом или бизнис, со што ќе се намали количината на работа што треба да ја направи вашиот климатик. Awnings ги штитат вашите врати и прозорци од сурово време и ќе ги задржат мебелите за внатрешни работи, драпериите и подовите од исчезнување. Тие се дизајнирани да го направат вашиот живот што е можно поудобен, додека ја зголемуваат целокупната вредност на вашиот дом или бизнис.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Awntech maui-l прирачник за повлекување
  • Обновено
Оценката:

Awntech maui-l прирачник за повлекување

Прирачникот за марка на Awntech BuityMark Mauilx што може да се повлече Овој модел доаѓа во рачно и моторизиран со в

DEN 4319.84
Awntech maui-l прирачник за повлекување
  • Обновено
Оценката:

Awntech maui-l прирачник за повлекување

Awntech BeautyMark Maui 20 'Manual Reta Ctable Awning : Структурниот алуминиум и челична рамка за обележја на надворешни заштед�

DEN 3519.84