• Обновено
Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power For - Nissan -Datsun Light Duty Pickup Front десно

Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power For - Nissan -Datsun Light Duty Pickup Front

Buyers rating:
DEN 3.33

Тековен

Собрание на регулаторот на прозорецот Altus Automotive Power For Nissan Frontier 2004-1998, Xterra 2004-2000 пред десно (регулатор на прозорецот со мотор за лифт за прозорец) регулатори и мотори на прозорецот Altus се произведуваат со врвни делови за квалитет и подобрена дизајн на OE за подобрување на доверливоста и трајноста. Одликувајќи се со OE Plug & Play Wiring Harness (не е потребно спојување). Премиум кабелската обвивка ја елиминира компресијата на кабелот (без стискање). Технологијата за само-подмачкување обезбедува потивка операција и го намалува триењето и абразијата за да го продолжи животот на моторот. Краевите на кабелот со челик, се спротивставуваат на влечењето на влечење. Анти-пинч мотор (каде првично дизајниран од ОЕМ) го намалува ризикот за патниците. Ограничена гаранција за живот . Референци : 741-680, 80720-3 S500. Одговара Изберете : 1998-2004 Nissan Frontier 2000-2004 Nissan Xterra и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Виктор 71-15357-00
  • Обновено
Оценката:

Виктор 71-15357-00

Со дихтунзи на Виктор Рајнц, можете да бидете сигурни дека добивате решенија за запечатување кои даваат

DEN 0.33