• Обновено
Рамнотежа од гума со леано железо обложено со леано железо, lbs, сингл

Рамнотежа од гума со леано железо обложено со леано железо, lbs, сингл

Buyers rating:
DEN 2.33

Тековен

Биланс од гума со леано железо со леано железо, единечен преглед : Обука со гира ви овозможува да изберете вежби за обука на отпор, врз основа на нивната сличност со вистинските движења што се јавуваат за време на спортот. Глупите бараат поголема рамнотежа од обуката со мрестили или машини, а рамнотежата е клучна за оптимални перформанси. Глупите, исто така, бараат поголема мускулна контрола од мрежите, со што се зајакнува кинестетичката свест. Најдобриот дел од тренинзите со гира е тоа што му овозможува на спортистот да тренира низ поголем опсег на движење отколку мрежите на некои вежби. Разберете дека понекогаш е повредно за трговија со тешки тежини (мрена) за повеќе спортови специфични движења. Вежбите за котел бараат употреба на повеќе зглобови, што ги ангажира сите поголеми мускули на телото. Комплексот Котелбел се движи согоруваат калории побрзо отколку што се движи изолацијата, кои работат само еден мускул. Стилови : гума обложени гира (сингл) : од 5-фунти до 100 фунти гума обложени со шестоаголник во форма на глувци; Винил обложени котлебели (сингл) : од 5-фунти до 100 фунти обоени винил обложени котлебели; На прв поглед : широк избор на тегови; Глупавите се во форма на шестоаголник; Kettlebells се обоени винил обложени; 2-годишна гаранција.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Гинетист, 12lb Neoprene гира, пар
  • Обновено
Оценката:

Гинетист, 12lb Neoprene гира, пар

Детали : Овој сет на глувци вклучува вкупно 2 глувци со глувци со неопрен, секоја големина доаѓа во разли�

DEN 2.33