• Обновено
Ван Зиверден дафодили Банана Попрска сет на светилки со мулти-бои дел сонце

Ван Зиверден дафодили Банана Попрска сет на светилки со мулти-бои дел сонце

Buyers rating:
DEN 367.04

Тековен

Дафодилите (ботанички наречени нарцис) се долгорочни повеќегодишни и прават одлични придружници на други светилки, годишници и секакви грмушки. Тие истакнуваат најмногу секоја градина и се ефтино решение за додавање на боја во вашата градина. Тие се релативно без штетници и елените нема да ги јадат. Класификациите на дафодил се поделени на 13 поделби според нивната цветна форма и наследство од страна на американското друштво за нарцидил. Тие добро се снаоѓаат во текот на поголемиот дел од САД, доколку има видлива зима. Splash Banana е сорта на нарцис со орхидеја како цвеќиња. Сважните и расипани ливчиња, кои личат на пеперутка, ја издвојуваат од другите. Тоа е прилично невообичаено и во боја и во форма. Van Zyverden Daffodils Banana Splash Set од 12 светилки повеќе-бои дел Сонце : Пеперутка исцедена и разновидна сорта. Отпорен на елени и години на безгрижна боја. Цвеќиња слични на орхидеи. Големина на сијалицата : 12/14 см. Целосно сонце до делумна сенка. Цути : Средна пролет. Расте : 14-18 ". Растение 8" за разлика, 6 "длабоко. Харди во зоните на УСАА 3-8. не само на другите светилки, туку и на годишници, повеќегодишни и секакви грмушки. Тие омекнуваат хардспајпс, акцент на повеќето градина и се ефтино решение за додавање на боја во вашата градина на скоро секој буџет. Тие се релативно без штетници и Еленот нема да ги јаде. Класификациите на дафодил стануваат доста технички, бидејќи тие се поделени на 13 поделби според нивната цветна форма и наследство од страна на Американското друштво за нафтадил. Тие се одвиваат добро во текот на повеќето САД, сè додека постои видлива зима. Дафодилите се идеални за големи насади и натурализирање, што ги прави исклучителна вредност на вредност и обезбедување на години безгрижна боја. Бананата Splash е раздвоена сорта на нарцис. Нејзините 'исцедени и расипани ливчиња, кои личат на пеперутка, издвојуваат од другите. Тоа е прилично невообичаено и во бојата, формата и вистинското издвојување. Има орхидеја како цвеќиња.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Dioptics Medical Pro po rec gm pl gry
  • Обновено
Оценката:

Dioptics Medical Pro po rec gm pl gry

Барате удобен начин да ги заштитите очите од сонцето? Не гледајте подалеку од Rec15 GM 54 Flipups ™! Овие флипап �

DEN 3.00