• Обновено
Acdelco 17D1108CH керамика

Acdelco 17D1108CH керамика

Buyers rating:
DEN 1511.20

Тековен

Постави подлога за сопирачката на дискот Acdelco. Формулирани со цврсти челични нишки за оптимална спроводливост на топлина и отпорност на корозија. Доаѓа со бучава и вибрации за намалување на вибрациите (во зависност од апликацијата). Внимателно произведени за да се обезбеди точна фит и постојана функција за сопирање. Пулсираност и абење и солза спречена со печат на плочата за поддршка. Основните треперки, слотови и комори помагаат да се намали бучавата, вибрациите и суровата сопирање. Не е потребно лекување или машинска обработка, подготвени да се инсталираат веднаш од кутијата Acdelco Disc Поставете подлога за сопирачките поставени гумени клипови за прилагодување за тивко работење. Премиум комори и слотови се совпаѓаат со оригинална опрема. Материјалот за триење е интегрално обликуван на плочата за поддршка за интегритетот на обврзниците. Fits Select : 2005-2007,2010 VOLKSWAGEN JETTA 2008 VOLKSWAGEN GLI 2008-2011,2015-2016,2019-2021 VOLKSWAGEN GTI 2007-2009 AUDI A4 2009-2011 VOLKSWAGEN TIGUAN 2006-2009 VOLKSWAGEN PASSAT 2009 VOLKSWAGEN JETTA S 2009-2010 VOLKSWAGEN CC 4 Cyl 2 L 2006-2009 Volkswagen Rabbit 2010,2012-2013 Volkswagen Golf 2006 Audi A4 S-Line 3.2 Quattro 4 Cyl 2 L 2007-2011 Volkswagen EOS 2007 Volkswagen нов GTI 2005-2011 Audi A6 2017-2018 Volkswagen GTI S/Se /Autobahn 2006-2010 Audi A3 2006 Volkswagen нов GTI 4 CYL 2 L 2008 Volkswagen R32 2005 Audi A4 3.2 Quattro 4 Cyl 2 L 2008-2009,2014-2015 Audi TT 2013 Volkswagen Golf R 2012-2013 Audi TT Primum Plus 2010-201111111111115 Audi TT Premium 2007-2010 Audi S6 и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Параметри на производот

Стоката во категоријата