• Обновено
Цунами 6 Шарен нож за филе

Цунами 6 Шарен нож за филе

Buyers rating:
DEN 319.84

Тековен

Нож за филе е мора да има алатка, а цунами 6 ”шарени ножеви за филе пакува тон перформанси. Ергономска рачка со мала тежина е основата на овој нож, што ви дава сигурен зафат во влажни или суви услови. Вклучената обвивка има заклучување на палецот за да ги чувате вашите и ножот безбеден. Не'рѓосувачкиот, 6 ”сечилото е двојно заглавено и е остар брич десно од обвивката. Погодна дупка за лента на зафатот ви овозможува безбедно да го обесувате ова од бродот, РВ или кујната што го чувате ножот близу и на дофат. Совршено за сите видови риби и што било друго, ви треба остар сечило за жилет за да работите. Цунами 6 "Шарен филе нож со високо одделение германски јаглероден челик. Назад на сечилото.

Параметри на производот

Стоката во категоријата