• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Тајната плажа“ платно уметност од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „Тајната плажа“ платно уметност од Пјер Леклерц

Buyers rating:
DEN 2.67

Тековен

Уметник : Пјер Леклерссубјект : Пејзаж -апелатива : Beachy Product Тип : Мулти панел платно Арт Сетпанел Димензии : 6 "x 24 ", 20 "x 24 ", 6 "x 24 " Целокупни димензии : 24 "x 32 " Ова е подготвено за виси, галерија, мулти-панел платно, уметнички сет, има палми во трева долж плажа под сино небо со розови облаци. Истакнати бои : виолетова, сива, розова, сина, светло сина, уникатен стил на црниот Пјер Леклерк пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Неговиот уникатен стил пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. - Пејзаж на тропска плажа.

Параметри на производот

Стоката во категоријата