• Обновено
Империјал 1 2CT TDW Diamond 10K жолто злато невестински сет

Империјал 1 2CT TDW Diamond 10K жолто злато невестински сет

Buyers rating:
DEN 6384.00

Тековен

Почитувајте ја вашата невеста со овој елегантен дијамантски невестински сет направен во 10к жолто злато. Прстенот за ангажман прикажува дијамант од принцеза од 0,20c во центарот. Овој сјаен центар се граничи со рамка за облик на перничиња во форма на дијаманти, проследена со дијамантска јака. Прекрасно изработената широка шанка е украсена со три реда на тркалезни дијаманти и дизајн на милграјн. Завршете го овој исклучителен ансамбл, презентирајќи ја со соодветниот свадбен бенд со дијаманти, Snuggly одговара на прстенот за ангажман. Сјајни со дијаманти и полиран сјај, овој гламурозен изглед е оној што ќе го носи со голема гордост. Империјал 1/2 CT TDW Diamond 10 K жолто златно ореол невестински сет (H-I, I2).

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Карат Т.В. Дијамант Крис-крст
  • Обновено
Оценката:

Карат Т.В. Дијамант Крис-крст

Овој привлечен прстен за ангажман на розово злато нуди неспоредлива убавина и неспоредлив квалитет...

DEN 9584.00
1 4CT TDW Diamond S Sterling Silver Cluster Halo Bridal Set
  • Обновено
Оценката:

1 4CT TDW Diamond S Sterling Silver Cluster Halo Bridal Set

Означете ја вашата благодат и елеганција со овој сребрен невестински сет Овој прстен има сјај и искри с�

DEN 3.33