• Обновено
Современи моменти од Гербер Бебе и Деца девојки со ребрави шорцеви, 3-пакувања

Современи моменти од Гербер Бебе и Деца девојки со ребрави шорцеви, 3-пакувања

Buyers rating:
DEN 3.00

Тековен

Современите моменти носат модерна софистицираност на случајното носење на вашето малечко. Нашите шорцеви за девојчиња и шорцеви за девојчиња од мали деца се направени со мека и дишејќи газа со памук со двојно слој. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс за да не мора да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Овие сини и жолти мали и бебешки шорцеви се машини што се мијат и машини што се сушат за ваша погодност. Дајте им како внимателен и практичен подарок! Вклучува три пара шорцеви. Направено со супер мека, измешана памучна ткаенина со совршена количина на истегнување. Карактеристики нежни еластични ленти за половината за лесна вклучена/исклучена и целодневна удобност. Едно сино со печатење со лимон, една сина/бела лента, една жолта боја со целосен цветен принт. Совршено да се носи во потоплите месеци како опција за лесна промена, кул облека. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #19.HIN.83624 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 58% памук 38% поли 4% копче Спандекс / Фаукс дрво. Машинско миење / сушење суво. Увезени. Modern Moments by Gerber Baby & Toddler Girls Ribbed Shorts, 3-Pack, (12 M - 5 T).

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Justice Girls Jersey Bike Short, големини XS-XLP
  • Обновено
Оценката:

Justice Girls Jersey Bike Short, големини XS-XLP

Вашата модарија ќе сака како таа се чувствува во Jerseyидарс Девојки Jerseyерси велосипед кратко! Овој симпат

DEN 160.00