• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Индиго Флорал II“ платно уметност од Тим Отоле

Трговска марка ликовна уметност „Индиго Флорал II“ платно уметност од Тим Отоле

Buyers rating:
DEN 2035.52

Тековен

Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Кластер на индиго и златни диви цвеќиња со бела боја распрскувач на беж позадина. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Истакнати бои : бела, сива, светло сина, сина, црна, зелена светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија.000 слики годишно. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно.Уметник : Tim Otooles Ubject : Floral Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има кластер на индиго и златни диви цвеќиња со бела боја распрскувач на беж позадина. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Параметри на производот

Стоката во категоријата