• Обновено
Заштитена марка ликовна уметност „Сол Дук Фолс“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија

Заштитена марка ликовна уметност „Сол Дук Фолс“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија

Buyers rating:
DEN 768.00

Тековен

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија на фото-предмет : Пејзаж-апестит : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има река што работи во центарот на шумскиот пејзаж. Истакнати бои : зелена, кафеава, црна, тен, бела, жолта, светло сина Мајкл Бланшет е фотограф со седиште во Hу Хемпшир специјализиран за пејзажи. Неговите слики издвојуваат чувство на спокојство, мистерија и едноставност. Овие атрибути се отелотворени во неговото деловно мото, спокојство во пејзажите. Покрај фотографирањето на Нова Англија, неговата страст за фотографирање се протега низ платото во Колорадо, во јужните Апалачки Планини и во странство на локациите во Франција, Норвешка, Шкотска, Исланд и Италија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајкл Бланшет е фотограф со седиште во Hу Хемпшир специјализиран за пејзажи. Неговите слики издвојуваат чувство на спокојство, мистерија и едноставност. Овие атрибути се отелотворени во неговото деловно мото, спокојство во пејзажите. Покрај фотографирањето на Нова Англија, неговата страст за фотографирање се протега низ платото во Колорадо, во јужните Апалачки Планини и во странство на локациите во Франција, Норвешка, Шкотска, Исланд и Италија. - Река што трча во центарот на шумскиот пејзаж.

Параметри на производот

Стоката во категоријата