• Обновено
Графички маж за мажи и големи машки, големини S-3XL

Графички маж за мажи и големи машки, големини S-3XL

Buyers rating:
DEN 3.33

Тековен

Небото веќе не е граница кога го носите овој официјално лиценциран екран со долги ракави на НАСА, печатен графички мета! Оваа црна кошула со црна маичка има дизајн без ознака за максимална удобност и е направена од 100% памучно влакно со машина за перење. Предниот дел има мало лого на НАСА, додека и двата ракави имаат печатени реплика закрпи - стара слава и пет шатл -мисии. Лев ракав : Мисија СТС-1, Мејден лет на Колумбија и прв лет за вселенско летало за еднократно орбиталното летало; Мисија СТС-27, критичен лет на Атлантис, кој започна на 2 декември 1988 година; и Мисија СТС-7, летот на Челинџер што ја вклучи првата жена во вселената, Сали Возење. Десен ракав : стара слава; Мисија СТС-34, летот на Атлантис одговорен за лансирање на вселенската сонда на Галилео; и СТС-3, лет во Колумбија и единственото слетување што се одвиваше во Вајт Сандс, Ново Мексико. 100% памук. Официјално лиценциран. Дизајн без ознаки. Маица со долг ракав. Отпечатен екран.

Параметри на производот

Стоката во категоријата