• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Пекинг патка“ платно уметност од ликовна уметност Рајан Рајс

Трговска марка ликовна уметност „Пекинг патка“ платно уметност од ликовна уметност Рајан Рајс

Buyers rating:
DEN 508.96

Тековен

Уметник : Рајан ориз ликовната уметност : Humher Style : Modern & Modern и современиот проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има патка со круна на главата. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Рајан ориз ликовна уметност „Пекинг патка (патка од грашок)“ платно уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Orу Орлеанс III квадриптих
  • Обновено
Оценката:

Orу Орлеанс III квадриптих

(4) panels of 16x24 Top quality Giclee print on high resolution Archive Paper Professionally framed and mounted New Orleans III Quadriptych : (4) panels of 16x24 Впечаток за врв

DEN 207.84