• Обновено
Еј играјте детска играчка за акустична гитара со жици за прилагодување

Еј играјте детска играчка за акустична гитара со жици за прилагодување

Buyers rating:
DEN 319.84

Тековен

Подгответе ги вашите малечки да се тркалаат и да се тркалаат со минијатурна акустична гитара со 6 жици за прилагодување. Акустичната гитара на ова дете е долга 21-инчи и има лесен дрво и врат од дрво, пластична плоча со удобно големина и метални жици што можат да бидат подесени, дозволувајќи им на момчињата и девојчињата да научат да играат вистински белешки и пријатни звучни песни. Скалата на оваа играчка гитара е совршена за децата кои учат да играат бидејќи има нежни жици со низок напнатост и сличен изглед и звук на акустична гитара со целосна големина, поставувајќи ја темелот за цел живот на музичко образование и благодарност. Мини гитара за учење - Акустичната гитара на оваа почетник ги учи децата основите на музиката, помагајќи им да научат тон, ритам и координација на рачно око за да свират белешки и песни . Кид -големина - Шарената играчка гитара има мал обем, но и Лесно тело од дрво и шесте жици произведуваат вистински музички звуци исто како и целосен инструмент . Вистински звуци на гитара - Оваа забавна гитара за деца има прилагодливи, работни жици кои произведуваат автентични музички белешки, мотивирајќи ги вашите малечки да продолжат да го практикуваат својот занает. Целосно прилагодливо - 6 -те метални жици со ниска напнатост на играчката за гитара се удобни за детските прсти и се прилагодуваат преку штипките на задниот дел од главата за да го усовршат својот звук . материјали - дрво, пластика и метал . димензии - (l ) 21 "x (w) 6,75" x (h) 2 ". боја - црвена.

Параметри на производот

Стоката во категоријата