• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Соланис“ платно уметност од гроздобер колекција на јаболка

Трговска марка ликовна уметност „Соланис“ платно уметност од гроздобер колекција на јаболка

Buyers rating:
DEN 1530.08

Тековен

Уметник : Гроздобер колекции на јаболка Убедница : Флоралстајл : Модерен проитивен Тип на модерни производи : Галерија-обвиткано платно Арт. Ангажирани уметници и илустратори да ги создадат своите реклами и најави за разни производи, како што се чоколади, алкохол, сапун или цигари. Ова беше време кога се појави развој на масовно печатење и оваа нова технологија овозможи репродукции со ниска цена со живописни бои. Овие дела на постери станаа поприфатливи од оригиналната уметност и се зголемија во популарност. Оваа нова индустрија привлече многу аспиранти уметници кои бараат да генерираат приходи од нивната работа. Комерцијалниот успех на овие постери го започна трендот на гроздобер постер, кој продолжи во 21 век. Гроздобер колекција на јаболка „Соланис“ платно уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата