• Обновено
Miaенски Carat Carat T.G.W. Африкански аметист и бел топаз Стерлинг Сребрен цвет прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Африкански аметист и бел топаз Стерлинг Сребрен цвет прстен

Buyers rating:
DEN 1504.00

Тековен

Белиот Топаз се сече : круг. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Полиран на брилијантен сјај, овој сјаен цветен прстен е совршен додаток на секоја колекција на накит. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Изработена во бујно сребро сребро, се одликува со тркалезен африкански камења од африкански аметист (5 х 5мм) во центарот со 50-тина кружни, поставени бели топаз-камења, кои се наоѓаат во прекрасно цветно детали и исто така и во деталното Хало на центарот. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Можете да го спарите овој прстен за трендови со кој било цветен приврзок на цврст фустан и да го завршите вашиот гламурозен изглед. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај.

Параметри на производот

Стоката во категоријата