• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „банер на тиква“ платно уметност од ennенифер Нилсон

Трговска марка ликовна уметност „банер на тиква“ платно уметност од ennенифер Нилсон

Buyers rating:
DEN 1530.08

Тековен

Уметник : ennенифер Нилссонубјект : Типографија Стил : Современа проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира зборот "тикви " и црните силуети на две тикви против портокалова и жолта боја. -clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ennенифер Нилсон „Банер на тиква“ платно уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Вокер 1003- Производи на Вокер HD
  • Обновено
Оценката:

Вокер 1003- Производи на Вокер HD

Производите на Вокер започнаа со снабдување на потребите на системот за гориво на автомобилската индус

DEN 1.00
Orу Орлеанс III квадриптих
  • Обновено
Оценката:

Orу Орлеанс III квадриптих

(4) panels of 16x24 Top quality Giclee print on high resolution Archive Paper Professionally framed and mounted New Orleans III Quadriptych : (4) panels of 16x24 Впечаток за врв

DEN 207.84