• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „сите овие години“ платно уметност од Филип Саин-лауд

Трговска марка ликовна уметност „сите овие години“ платно уметност од Филип Саин-лауд

Buyers rating:
DEN 1530.08

Тековен

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Сè уште начин на живот : Азиски инспириран Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има преглед на профилот на сончевата светлина на лицето на статуата на камен Буда. Истакнати бои : црна, тен, сива, кафеава, зелена, портокалова, како фотограф, имам извонредна шанса да ја живеам мојата страст и го ценам секој момент! Јас не се натпреварувам со никого и ја водам мојата трка . Не сакам да ја играм играта да се биде подобар од никого. Едноставно, имам за цел да се подобрам да бидам подобар отколку што бев порано. Јас сум јас и јас сум слободен! Пикселите се моја медитација. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Преглед на профилот на сончевата светлина на лицето на статуата на Камен Буда.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Cobian® Men's Arv Flip Flip
  • Обновено
Оценката:

Cobian® Men's Arv Flip Flip

Flip Flopone на Cobian® Arv 2 е еден од нашите најдобри продавачи! Совршена комбинација на удобност и квалитет, ARV 2 �

DEN 3.33