• Обновено
Црвениот Атлас Дизајн „Кембриџ ОХ 1899“ платно уметност

Црвениот Атлас Дизајн „Кембриџ ОХ 1899“ платно уметност

Buyers rating:
DEN 383.84

Тековен

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Не многу деца на таа возраст ги добиваат своите клоци проучувајќи ги атлатите на патот, но оваа loveубов кон сите нешта географија се исплати неколку години подоцна, додека тој напредуваше во државното финале на пчелата за географија во Мичиген.Artist : Red Atlas Designs Subject : Map Style : Antique Product Type : Gallery-Wrapped Canvas Art A This ready to hang, gallery-wrapped art piece features a map of Cambridge OH in 1899. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Orу Орлеанс III квадриптих
  • Обновено
Оценката:

Orу Орлеанс III квадриптих

(4) panels of 16x24 Top quality Giclee print on high resolution Archive Paper Professionally framed and mounted New Orleans III Quadriptych : (4) panels of 16x24 Впечаток за врв

DEN 207.84