• Обновено
Трговска марка ликовна уметност 'ватаж сина студија во Хавана' платно уметност од магистерска ликовна уметност

Трговска марка ликовна уметност 'ватаж сина студија во Хавана' платно уметност од магистерска ликовна уметност

Buyers rating:
DEN 2.67

Тековен

Уметник : Мајстори ликовна уметност : Фотографија Стил : Современа трговска марка ликовна уметност 'ватаж сина студија во платното на Хавана од Мајстори ликовна уметност : Уметник : Мајстори ликовна уметност. Тема : Фотографија. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има стар, темно сино автомобил паркиран на улица. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Параметри на производот

Стоката во категоријата