• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Харбор светло“ платно уметност од Бирџ Харисон

Трговска марка ликовна уметност „Харбор светло“ платно уметност од Бирџ Харисон

Buyers rating:
DEN 1530.08

Тековен

Уметник : Бирџ Харисон Предмет : Пејзаж-апедил : Традиционален производ Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има два зелени домови од двете страни на еден ноќен пејзаж. Истакнати бои : сина, сива, црна ловда Бирџ Харисон? беше американски жанр и сликар на пејзаж, учител и писател. Тој беше истакнат лекар и застапник на тонализмот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Две зелени домови од двете страни на ноќен пејзаж.

Параметри на производот

Стоката во категоријата