• Обновено
Уметнички ткајачи Традиционална ориентална област килим

Уметнички ткајачи Традиционална ориентална област килим

Buyers rating:
DEN 2400.00

Тековен

Колекцијата Кендра ги прикажува традиционалните инспирирани дизајни кои ги прикажуваат безвременските стилови на елеганција, удобност и софистицираност. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. 100% полипропилен. Машина ткаена во Турција. Среден куп. Висина на купот : 0,3 инчи. Само во затворен простор. Модерен и еклектичен, овој традиционален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . Нијанси на морнарица, светло беж, фуксија, сива, сенф, изгорена портокалова, светло чеша, светло сина боја. Килим од 5 'x 8' правоаголник. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Канистерските вакууми без шипки за ритам се оптимален вид вакуум за употреба на килими, но исто така можете да го користите и рачниот прилог на исправен вакуум . Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување во влезовите, под мебелот и нема да конструирате врата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата