• Обновено
Ctенски КТ Миабела. Создаден прстен за ангажман на смарагд и дијамант Стерлинг сребро ореол

Ctенски КТ Миабела. Создаден прстен за ангажман на смарагд и дијамант Стерлинг сребро ореол

Buyers rating:
DEN 3.00

Тековен

Земете го овој дијамант во Миабела и создаде прстен за ангажман на Емералд Хало, класична убавина во секоја колекција. Изработено во сјајно сребро, овој блескав прстен го прикажува смарагд, сет, создаден смарагден камен (7х5 мм) во центарот со ореол од 14 тркалезни, измет поставени бели дијаманти поставени на отвори (H-I, i3) Проширување по бендот за да додадете дополнителна убавина. Со брилијантна полска завршница, овој прстен е победник. Направено во сребро. 7/8 CT T.G.W создаде Емералд. Смарагд сечење : - смарагд. 0.06 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 2мм. Прстен за ангажман на ореол. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Параметри на производот

Стоката во категоријата