• Обновено
Континентал ExtresteContact Sport 215 40R Y гума

Континентал ExtresteContact Sport 215 40R Y гума

Buyers rating:
DEN 2755.52

Тековен

За возачот на тркачки автомобили кај секој сопственик на автомобили, гуми со високи перформанси на екстремнонтакт со високи перформанси од континентал се дизајнирани да обезбедат прецизни повратни информации, засилен управувач и одлична влажна или сува влечење. Развиени со помош на шампионски возачи, Extre Contact гуми се идеални за оние кои возат високи перформанси, одговорно возило и сакаат дополнително засилување. Континенталниот Extre Contact Sport е дизајниран за употреба на автомобили со спорт и високи перформанси. Поддржано од гаранција за живот ограничен од 30.000 милји. Карактеристики на Sport Plus технологија што го подобрува зафатот на влажните патишта. Дизајнот на шарата овозможува прецизно управување и максимална контрола. Индикаторите за брз преглед во рамките на шарата визуелно му кажуваат на возачот дали гумата е оптимизирана за перформанси во влажни и суви услови. FITS : 2012 Hyundai Veloster Base 2016 Hyundai Veloster Tech 2014-15 Hyundai Veloster Re : Flex 2022 Toyota GR86 Premium 2018-20 Subaru BRZ Sport-Tech Rs 2022-23 Subaru BRZ Sports-Tech 2008-13 BMW 135i BASE 2023 Toyota GR86 10-ти годишнина Специјално издание 2019 Toyota 86 TRD Special Edition 2013 BMW 135 IS база и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Параметри на производот

Стоката во категоријата