• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „надвор од табелата Фабриккен“ платно уметност по дизајн Фабриккен

Трговска марка ликовна уметност „надвор од табелата Фабриккен“ платно уметност по дизајн Фабриккен

Buyers rating:
DEN 1530.08

Тековен

Уметник : Дизајн Fabrik Kensubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен геометриски лик над рамна позадина. Истакнати бои : розова, црна, бела, тен, сива, сина, светло сина боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ги зајакнат вашата линија на производи или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарен геометриски карактер над рамна позадина.

Параметри на производот

Стоката во категоријата