• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Водење на диви култури II“ платно уметност од Jamesејмс Виенс

Трговска марка ликовна уметност „Водење на диви култури II“ платно уметност од Jamesејмс Виенс

Buyers rating:
DEN 3.00

Тековен

Уметник : Jamesејмс Wiens Subject : Animals Tyle : Cottage/Country Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има четири бели коњи што се галопираат низ чајни и кафеави закрпи на боја. Истакнати бои : светло сина, сива, бела Jamesејмс Виенс е страствен доживотно отворено, што порасна и се насели во Британска Колумбија опкружена со драматични планини и реки. Неговото уметничко дело, првенствено нафтено сликарство, ја одразува неговата loveубов кон природата и пејзажите. Jamesејмс студирал на колеџот за уметност и дизајн Емили Кар во Ванкувер, заработувајќи диплома за печатење и сликање. Ејмс ја примени работната етика што ја доби на семејната фарма во својата 30 -годишна кариера како професионален уметник. Ејмс е посветен на својата сопруга, децата и блиското пошироко семејство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Четири бели коњи галопираат низ чајни и кафеави закрпи на боја.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Студио Wynwood Printed Stars & Space Canvas Art Print
  • Обновено
Оценката:

Студио Wynwood Printed Stars & Space Canvas Art Print

Астрономскиот систем, е вешто направено индустриско уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна

DEN 0.67