• Обновено
Масака глутен без инстант пченка маса брашно, мл

Масака глутен без инстант пченка маса брашно, мл

Buyers rating:
DEN 2.00

Тековен

Не додадени конзерванси; Нема холестерол; Пченка од пченка без глутен; Кошер број еден што продаваше инстант брашно од пченка во САД, Мексико и Централна Америка; Се смета за автентично мосено брашно од маса со генерации; Сакан за неговиот квалитет, вкус и конзистентност; Идеално за правење маса (тесто) за тортили, сопес, емпанади, енхилади, купеси, хуарачи и атоле; Главен дел во шпанските панделки.

Параметри на производот

Стоката во категоријата