• Обновено
Triple Осум Осум Gotham Dual Certified MIPS скејтборд и кацига за велосипеди

Triple Осум Осум Gotham Dual Certified MIPS скејтборд и кацига за велосипеди

Buyers rating:
DEN 2.67

Тековен

Triple осум Gotham Dual Certified Mips скејтборд и кацига за велосипеди е совршен спој на удобност, безбедност и добар изглед. Двојно сертифициран и за велосипед и за скејт, има патентирана мулти-насочена технологија за заштита на влијанија (МИПС) што ги намалува ротационите сили за време на влијанието. Иновативниот лагер за EPS Conehead нуди дополнителна заштита со конуси кои делуваат како зона на трошка за да ја апсорбираат енергијата од несреќа и да ја шират силата настрана во рамките на лагерната кацига. АБС -школка, со урбан профил и суптилен оброк, има тројни осум отвори за лого за максимален проток на воздух. Шлемот во урбан стил со мулти-насочен систем за заштита на влијанието (МИПС) што ги намалува ротационите сили за време на влијанието. Вентилирана ABS школка со суптилна облога, а лесен лагер на EPS со лесен конек нуди одличен проток на воздух и максимална заштита; Идеално за велосипедизам, скејтбординг, ролери, BMX, Дерби и патување. Во согласност со американскиот стандард за безбедност на CPSC за кациги за велосипеди за лица на возраст од 5 и постари и ASTM F-1492 стандарди за безбедност на скејт. Вклучува две комплети на отстранливи, песни, влошки за вклопување во потта на Terrycloth, прилагодлив систем за бирање и лента за брадата со странична тока за ослободување за прилагодено вклопување. Големината xs/s се вклопува 18,9 - 21,3 во (48–54 см). S/M се вклопува 21,7 - 22,8 во (55 - 58 см). L/XL 23.2 - 24 во (59 - 61 см). 180-дневна гаранција на производителот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата