• Обновено
Трговска марка ликовна уметност 'Хјустон Тексас Скајлин WB-1' платно уметност од Марлен Вотсон, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност 'Хјустон Тексас Скајлин WB-1' платно уметност од Марлен Вотсон, златна украсна

Buyers rating:
DEN 383.84

Тековен

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност 'Хјустон Тексас Скајлин WB-1' Canvas Art by Marlene Watson, Gold Gold Gold Gold Rame : Artist : Marlene Watson. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има разнобојна слика на небото на Хјустон, Тексас. печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Параметри на производот

Стоката во категоријата