• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „мечка трева 2“ платно уметност од Ален Jimимсон

Трговска марка ликовна уметност „мечка трева 2“ платно уметност од Ален Jimимсон

Buyers rating:
DEN 1530.08

Тековен

Уметник : Ален Jimmersonsubject : Animals Tyle : Modern & Modern и Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има мечка што оди напред над шумата. Долината на Флатед, мирна и инспиративна Монтана и Глечер Национален парк пејзаж и слики од диви животни, секоја одразувајќи ја својата инспирација од лично искуство со природата. Уметникот роден во Луистаун продаде над 800 оригинали на приватните колекционери ширум светот. Оваа година, Ален учествуваше на над 20 аукции на бенефиции. Покрај тоа, тој ја прикажува својата работа на уметничкото шоу за Западно наследство во Велика Фолс, Мт. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мечка што оди напред низ шума.

Параметри на производот

Стоката во категоријата