• Обновено
Трговска марка ликовна уметност Евергринс на зелена падина платно уметност од Манор Шадијан

Трговска марка ликовна уметност Евергринс на зелена падина платно уметност од Манор Шадијан

Buyers rating:
DEN 2.67

Тековен

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини Оваа подготвена, галерија, завиткано уметничко парче, се одликува со куќи и палми покрај водата со плови чамци. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Студио Wynwood Printed Stars & Space Canvas Art Print
  • Обновено
Оценката:

Студио Wynwood Printed Stars & Space Canvas Art Print

Астрономскиот систем, е вешто направено индустриско уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна

DEN 0.67