• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Вода лилјани 1914-22“ уметност од платно од Клод Моне

Трговска марка ликовна уметност „Вода лилјани 1914-22“ уметност од платно од Клод Моне

Buyers rating:
DEN 239.84

Тековен

Уметник : Claude Monetubject : Abstract Style : Trational Product Type : Silver Frame, Black Mat, Acrylic Ова подготвено за виси, Matted Rramed Art Piece има апстрактно езерце. Истакнати бои : светло сина, сива, бела Клод Моне (1840-1926) беше основач на француско импресионистичко сликарство, а најконзистентниот и најплоден лекар на филозофијата на движењето за изразување на нечии перцепции пред природата, особено како што се применува на пејзажот Плеин-Ер сликарство. Терминот „импресионизам“ е изведен од насловот на неговата слика, „впечаток, изгрејсонце“ (впечаток, Солеил Левант). Отпечаток од 8x10 giclee под акрилик во сребрена рамка 11x14. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Клод Моне (1840-1926) беше основач на француско импресионистичко сликарство, и најконзистентен и плоден лекар на филозофијата на движењето за изразување на нечии перцепции пред природата, особено како што се применува за сликање на пејзажот Плеин-воздух. Терминот „импресионизам“ е изведен од насловот на неговата слика, „впечаток, изгрејсонце“ (впечаток, Солеил Левант). - Апстрактно езерце.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Студио Wynwood Printed Stars & Space Canvas Art Print
  • Обновено
Оценката:

Студио Wynwood Printed Stars & Space Canvas Art Print

Астрономскиот систем, е вешто направено индустриско уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна

DEN 0.67
Orу Орлеанс III квадриптих
  • Обновено
Оценката:

Orу Орлеанс III квадриптих

(4) panels of 16x24 Top quality Giclee print on high resolution Archive Paper Professionally framed and mounted New Orleans III Quadriptych : (4) panels of 16x24 Впечаток за врв

DEN 207.84