• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Три девојки во слама капи“ платно уметност до август Меке

Трговска марка ликовна уметност „Три девојки во слама капи“ платно уметност до август Меке

Buyers rating:
DEN 2.67

Тековен

Уметник : Август Mackesubject : Abstract Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има три жени кои стојат во апстрактна сцена.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетна ликовна уметност репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Три девојки во слама капи“ платно уметност до август Меке.

Параметри на производот

Стоката во категоријата