• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „ловечки кучиња“ платно уметност од Кларенс Стјуарт

Трговска марка ликовна уметност „ловечки кучиња“ платно уметност од Кларенс Стјуарт

Buyers rating:
DEN 0.33

Тековен

Уметник : Кларенс Стјуартсубјект : животни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има кучиња за влечење, кои седат еден до друг во пејзаж на мочуриште. Истакнати бои : жолта, црна, кафеава, портокалова, тен во средината на осумдесеттите и раните деведесетти, Кларенс работеше како комерцијален уметник и илустратор за, Одборот на Баптистичката недела на училиштата, издаваштво на Писмо Прес, Виктор Книги, издаваштво на тврдината Аугсбург и Обединетата методистичка издаваштво Неговата инспиративна уметност и христијанска уметност се дистрибуираат на национално ниво од северозападните производи, подароците на Месијата и Подароците на Диксон. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кучиња за влечење кои седат еден до друг во пејзаж со мочуриште.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Aden + Anais Essentials Swaddles Superman 2-пакет
  • Обновено
Оценката:

Aden + Anais Essentials Swaddles Superman 2-пакет

Дишејќи и ситно меко, Aden + Anais Essentials 100% памучни муслински бебешки ќебиња за бебиња обезбедуваат малечки �

DEN 0.33
- Фрижидер со големина на стан.
  • Обновено
Оценката:

- Фрижидер со големина на стан.

Овој RCA 12 Cu Ft Врвен фрижидер за замрзнување ги има опциите за складирање што ги барате, ако едноставно са�

DEN 0.33
HEDSTROM Minions Playball Deflate Party Pack
  • Обновено
Оценката:

HEDSTROM Minions Playball Deflate Party Pack

Класичниот Hedstrom Playball е зимзелена играчка; Никогаш не излегуваат од стил Тешко е да се победи насмевката

DEN 1.67