• Обновено
Healthline Blue Medical Chucks Vads, Chu Anforsable Underpads 23x36, водоотпорен заштитник на душеци за инконтиненција Абсорбента за абсорбенти за кревет за возрасни, стари лица, деца, миленичињ

Healthline Blue Medical Chucks Vads, Chu Anforsable Underpads 23x36, водоотпорен заштитник на душеци за инконтиненција

Buyers rating:
DEN 399.84

Тековен

Влошки за кревети за еднократна употреба на Chux од Healthline. Овие универзални водоотпорни за еднократна употреба на повеќенаменски страни имаат сигурен издржлив дизајн, исполнет со мека хипоалергична пената за безбедност и погодност, голема удобност и грижа за бебињата и постарите лица. Паметен дизајн целосна заштита и удобност. Влошките за медицински чаши за здравство се изработени од високо квалитетни меки материјали без латекс за брзо апсорбирање на капацитетот, запечатени од сите 4 страни, водоотпорен ткаен горниот слој за целосна спречување на истекување и заштита од дамки. Врвови за абсорбента на кревети со високо ниво на високо ниво оптимална широка големина. 23 ”x 36” под-страници за кревети (90см x 60см) со абсорбента органски памук, може да впие до 1500 мл течност за безбеден сон. Тешки апсорбирачки гаранции подложни, подложни за пишања за возрасни, стари лица, деца и деца. Медицински препорачани повеќекратни средства за еднократна употреба. Врвни водоотпорни влошки за заштитник на душеци за кревети, одлични за мебел и антиквитети. Одлично за бебиња, постари лица, возрасни, мали и големи луѓе и за еднократна употреба. Помогнете да се грижите за вашите мачки, кучиња, кученце и сакани миленичиња. Chucks PADS за еднократна употреба подложни страни 23x36 инчи, 90 x 60 сантиметри (45 грама) високо апсорбирачки, мека хипоалергична пената се пополнува водоотпорна. Капацитет на апсорпција до 1500 ml течност запечатена од сите четири страни. Не-лизгањето сина поддршка е изработена од висококвалитетен полипропилен за да се спречи истекување. Количина во пакетите 50/пакет, 100/пакет, 150/пакет Опции за боја сина, зелена.

Параметри на производот

Стоката во категоријата