• Обновено
Империјал 10К жолто злато 1 6CT TDW Diamondенски моден прстен

Империјал 10К жолто злато 1 6CT TDW Diamondенски моден прстен

Buyers rating:
DEN 3199.84

Тековен

Изработен во 10к жолто злато, овој прстен има кластер на треперливи тркалезни дијаманти во неговиот центар. Акцентот на тркалезни дијаманти го украсува Шанк што го комплетира изгледот. Зрачен со 1/6 ct.t.w. На дијаманти и светло полиран сјај, овој дијамантски моден прстен е сигурно дека ќе се обожава. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производител на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се добиени од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Империјал 10К жолто злато 1/6 CT TDW Diamondенски моден прстен.

Параметри на производот

Стоката во категоријата