• Обновено
Карат Т.В. Дијамант 14kt жолто злато разделување на прстенот на кластерот

Карат Т.В. Дијамант 14kt жолто злато разделување на прстенот на кластерот

Buyers rating:
DEN 10271.84

Тековен

Ако сакате накит со тежок дијамант, тогаш овој раскошен миабела дијамантски поделен прстен на кластерот е вистинскиот избор за вас. Изработено во пенливо жолто злато, овој раскошен прстен има 39 кружни, сет и 48 кружни, дијаманти поставени од путер (G-H, Si) сместени во двоен хало-шема во центарот и лизгајќи на половина пат надолу во опсегот . Засилен со висока полирана завршница, овој привлечен прстен е совршен за свадбена функција. Направено во 14 кт жолто злато. 1/4 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : Си. Камења поставени од путер и путер. Ширина на опсег : 1,9мм. Сплит прстен на кластерот. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Orу Орлеанс III квадриптих
  • Обновено
Оценката:

Orу Орлеанс III квадриптих

(4) panels of 16x24 Top quality Giclee print on high resolution Archive Paper Professionally framed and mounted New Orleans III Quadriptych : (4) panels of 16x24...

DEN 207.84