• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Три мачки“ платно уметност од Јако Маркс

Трговска марка ликовна уметност „Три мачки“ платно уметност од Јако Маркс

Buyers rating:
DEN 2601.60

Тековен

Уметник : Jaco Marxsubject : Animals Tyle : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има семејство на гепарди кои седат во тревата. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Јако Маркс „Три мачки“ платно уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата