• Обновено
Трговска марка ликовна уметност 'Ranunculus Апстракт iv bw светло' платно уметност од Лора Маршал

Трговска марка ликовна уметност 'Ranunculus Апстракт iv bw светло' платно уметност од Лора Маршал

Buyers rating:
DEN 2601.60

Тековен

Уметник : Лора МаршалСјубјект : Флоралстил : Природна модерна проповед Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има надземен, црно-бел близок на цвет на Ранункулус. Истакнати бои : сива, бела, црна за Лора Маршал, фотографијата е повеќе отколку само да собере камера и да фотографира со она што го гледа. "За мене, фотографијата е нешто што се одвива внатре, врска со природата, луѓето и структурите што не можат да се изразуваат само преку зборови. , Лора ја фотографира природата како нејзин примарен предмет користејќи и филмски и дигитални камери. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Надземна, црно-бела круција на цвет на Ранункулус.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Cobian® Men's Arv Flip Flip
  • Обновено
Оценката:

Cobian® Men's Arv Flip Flip

Flip Flopone на Cobian® Arv 2 е еден од нашите најдобри продавачи! Совршена комбинација на удобност и квалитет, ARV 2 �

DEN 3.33
Orу Орлеанс III квадриптих
  • Обновено
Оценката:

Orу Орлеанс III квадриптих

(4) panels of 16x24 Top quality Giclee print on high resolution Archive Paper Professionally framed and mounted New Orleans III Quadriptych : (4) panels of 16x24...

DEN 207.84