• Обновено
1. Carat T.G.W. Танзанит и црно-бел дијамант акцент 14к злато над среброто сет за накит со 3 парчиња

1. Carat T.G.W. Танзанит и црно-бел дијамант акцент 14к злато над среброто сет за накит со 3 парчиња

Buyers rating:
DEN 5119.84

Тековен

Нема потреба повеќе да изнајмувате од Хари Винстонс! Извлечете ги овие прекрасни скапоцени камења од вашиот свод, или вашиот кутија за накит, или каде и да ви се случи да ги чувате вашите највредни парчиња, и лесно како 1, 2, 3 ќе изгледате подготвен за црвениот тепих. Нема црвен тепих? Без грижи. Доволно е да се знае дека, со овој зачудувачки сет, убаво направен со убави детали, може да се натпреварувате со холивудската толпа. 14к злато над среброто сет од 3 парчиња. Се одликува со кружен 2,0мм оригинален танзанит. Црна и бела дијамант 1/10 карат вкупна тежина. Вклучува пар обетки-прстен и приврзоци со ланец од 18 "l. Прстен достапен во големини 6-7-8.

Параметри на производот

Стоката во категоријата